BESTinENGLISH

Πιστοί στις συμμετοχές σε διεθνείς διαγωνισμούς όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος η ομάδα του 3ου ΓΕΛ Τρικάλων «ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΕΛΥΤΗΣ» ανταποκρίθηκε επάξια στην πρόκληση του Διεθνή Διαγωνισμού Αγγλικών ‘BEST IN ENGLISH’ Best in English αφού οι μαθητές και οι μαθήτριές μας κατάφεραν με ελάχιστη προετοιμασία να συγκεντρώσουν βαθμολογίες μεγαλύτερες από το 88 έως και το 99(!)% επιτυχίας των 8.109 συμμετεχόντων εκείνη τη δεδομένη χρονική περίοδο!

Ο διαγωνισμός διεξάγεται κάθε χρόνο σε συγκεκριμένες ωριαίες διαδικτυακές συναντήσεις οι οποίες λαμβάνουν χώρα ταυτόχρονα ανά τον κόσμο.

Όπως λοιπόν κάθε χρόνο έτσι και τη φετινή χρονιά, διοργανώθηκε από το Institute for  CompetenciesDevelopment ‘Czechus’και το σχολείο Γλωσσών ‘ILAC’ με έδρα στην Πράγα. Πήραν μέρος 24363 μαθητές και μαθήτριες από 702 σχολεία Β/θμιας εκπαίδευσης και 34 διαφορετικές χώρες. Τα παιδιά διαγωνίστηκαν στην γραμματική, λεξιλόγιο, κατανόηση γραπτών καθώς και ακουστικών κειμένων.

Το σχολείο μας συγχαίρει τα παιδιά:

Αθανασούλα Ηλεκτρα, Ανδρουλιδάκη Θεόδωρο, Αποστολίκα Κων/νο, Ατουν Αθανάσιο, Δασκαλάκη Γιώργο, Θανάσουλα Παναγιώτη, Ζαμπούρα Μαρίλια, Ζυγούρη Αντωνία, Κουρέλη Δημήτρη, Σακοράφα Ιωάννα, Σφύρη Ηλιάνα και Φαζό Γιώργο

για την επιτυχή συμμετοχή τους και τους ευχόμαστε καλά αποτελέσματα στους στόχους κ στα όνειρά τους!

Η Διευθύντρια

Βασιλική Σαρκατζή                                              Το Τμήμα Αγγλικών του 3ου ΓΕΛ Τρικάλων “Οδυσσέας Ελύτης”